Piotr Hajduk

Tworzy repertuar, aranże i styl muzyczny zespołu.

Muzyk z wykształcenia, kompozytor, wieloletni pedagog i ekspert w dziedzinie emisji głosu, asystent Janusza Stokłosy przy przedstawieniach Metro w Moskwie oraz Piotruś Pan w stołecznej Romie. Współaranżer wokalny programów Jak Oni Śpiewają ( edycje 2, 3, 4, 5), Tylko Ich Dwoje i The Voice of Poland.

Profesjonalną karierę rozpoczął w 1990 w musicalu Metro, w którym brał udział od pierwszych przesłuchań. Następnie wyjechał ze spektaklem do USA, gdzie występował na Broadwayu. Związany był z teatrem Buffo od początku jego działalności pod kierownictwem Janusza Józefowicza. Współpracował z wieloma teatrami muzycznymi, takimi jak m.in.: Roma i Komedia.

Napisał muzykę do dwóch przedstawień teatralnych, Teatru TV Gwiazdy i Los Człowieka, teleturnieju Galaktyka oraz wielu reklam. Jego muzyka rozbrzmiewała o północy w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004) na największej imprezie plenerowej (z pokazem ogni sztucznych) w Warszawie.

Równolegle z działalnością twórczą i artystyczną, od 10 lat uczy młodzież i dzieci oraz zajmuje się przygotowaniem strony wokalnej spektakli muzycznych. Przygotowywał rosyjskich wokalistów do moskiewskiej premiery Metra, skład spektaklu Kwiaty we Włosach. Przygotowywał dzieci do premiery spektaklu Piotruś Pan, wystawianego w warszawskiej Romie. Przygotowywał kolejne składy wykonawców Metra w teatrze Buffo. Prowadził zajęcia warsztatowe i był kierownikiem muzycznym wielu festiwali, konkursów i innych form m.in.: Gama, Muszelki Wigier, Obozy artystyczne Studio Buffo, Teatr Pantera.

W pracy posługuje się oryginalnymi metodami, wykształconymi dzięki doświadczeniom zbieranym podczas współpracy z Januszem Józefowiczem, Januszem StokłosąElą Zapendowską, Bilem Youngiem (U.S.A. Broadway – voice coach), Julem Lorancem i wieloma innymi. Współpracował z teatrem muzycznym Studio Buffo, gdzie uczył śpiewu i emisji głosu. Uczył śpiewu uczestników programu Jak oni śpiewają oraz trzeciego sezonu Twoja twarz brzmi znajomo. Organizator Wyjątkowych Warsztatów Wokalnych dla młodych amatorów śpiewu.